+++Вітаємо Вас на офіційному порталі Кам'янської єпархії УПЦ+++
Історія єпархії

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 23 грудня 2010 року засновано Дніпродзержинську єпархію (журнал № 48).
Засновано нову єпархію Української Православної Церкви на території Дніпропетровської області

На засіданні Синоду УПЦ, що відбулося у Києво-Печерській лаврі під головуванням Блаженнішого митрополита Київського та всієї України Володимира, було розглянуто питання щодо поділу Криворізької єпархії, розташованої на території Дніпропетровської області, на дві самостійні.

Синод ухвалив утворити Дніпродзержинську єпархію, виділивши її зі складу Криворізької та включивши до складу нової єпархії наступні адміністративні одиниці Дніпропетровської області: Верхньодніпровський район, м. Дніпродзержинськ, Криничанський та Солонянський райони. До складу Дніпродзержинської єпархії включені також Магдалинівський, Петриківський і Царичанський райони, що належали раніше до Дніпропетровської єпархії.

У Криворізькій єпархії залишаються: Апостолівський район, м. Жовті Води, м. Кривий Ріг, Криворізький район, м. Марганець, Нікопольський, П'ятихатський, Софіївський, Томаківський та Широківський райони.

За керуючим Криворізькою єпархією зберігається колишній титул «Криворізький та Нікопольський». Правлячому архієрею Дніпродзержинської єпархії згідно з рішенням Синоду надається титул «Дніпродзержинський та Царичанський».

Керуючим Дніпродзержинською єпархією Священний Синод УПЦ призначив єпископа Ровеньківського Володимира (Орачова), вікарія Луганської єпархії, звільнивши його з посади.

Володимир, єпископ Дніпродзержинський та Царичанський (Орачов Станіслав Миколайович)
Біографія:
Народився 8 вересня 1973 р. у Луганську. З 1980 по 1988 рік навчався у ЗОШ № 26 м. Луганська. З 1988 по 1992 рік – у Луганському художньому училищі за класом живопису.

З 1989 року - іподіакон єпископа Луганського та Донецького Іоаннікія. 24 квітня 1992 року висвячений у сан диякона.

15 вересня 1992 р. прийняв чернечий постриг з ім'ям Володимир, на честь священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського та Галицького.

З 1992 по 1996 рік навчався у Київській духовній семінарії.

7 січня 1994 року висвячений у сан ієромонаха та прийнятий до Луганського єпархіального управління на посаду секретаря єпископа.

21 травня 1994 року зведений у сан ігумена. 17 листопада 1996 року зведений у сан архімандрита.

З 1996 до 2003 року навчався у Київській духовній академії. 26 грудня 2006 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Історія іконопочитання у Православній Церкві».

Служив кліриком Свято-Петропавлівського кафедрального собору і настоятелем храму Усіх святих, що будується в м. Луганську.

Рішенням Священного Синоду від 17 листопада 2008 р. архімандриту Володимиру (Орачову) визначено бути єпископом Кременчуцьким та Лубенським (журнал № 109).

22 листопада 2008 року в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври було здійснено хіротонія архімандрита Володимира (Орачова), клірика Луганської єпархії, єпископа Кременчуцького та Лубенського.

Божественну літургію та чин хіротонії очолив митрополит Київський та всієї України Володимир у співслужінні митрополитів Одеського та Ізмаїльського Агафангела, Луганського та Алчевського Іоанікія, Донецького та Маріупольського Іларіона, архієпископів Рівненського та Острозького Варфоломія, Виш, , Сєвєродонецького та Старобільського Агапіта, Горлівського та Слов'янського Митрофана, Макарівського Іларія, Сумського та Охтирського Євлогія, Переяслав-Хмельницького Олександра, Олександрійського та Світловодського Антонія, Васильківського Пантелеимона, Джанкойського та Роздольненського Нектарію.

Наречення архімандрита Володимира (Орачова) в єпископа Кременчуцького було здійснено напередодні, 21 листопада, в Синодальному залі резиденції предстоятеля Української Православної Церкви в Києво-Печерській лаврі.

Рішенням Синоду УПЦ від 24 листопада 2009 р. Преосвященному Володимиру, єпископу Кременчуцькому та Лубенському визначено бути єпископом Ровеньківським, вікарієм Луганської єпархії (журнал № 72) зі звільненням від управління Кременчуцькою єпархією.

Рішенням Синоду УПЦ від 23 грудня 2010 року (журнал № 48) звільнено з посади вікарія Луганської єпархії та призначено керуючим Дніпродзержинською єпархією.

(Правлячий архієрей)
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (Журнал № 26 від 20 липня 2016 року) про нову назву єпархії та новий титул Правлячого Архієрея:
Високопреосвященнішого Володимира, Митрополита Каменського і Царичанського

Навчання:
1988-1992 рр. — Луганське художнє училище за класом живопису.

1992-1996 рр. - Київська духовна семінарія.

1996-2003 рр. - Київська духовна академія.

Єпархія:    Кам'янська та Царичанська