Гловна » 2013 » Липень » 28 » У день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира

У день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира

28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, Предстоятелі та ієрархи Помісних Православних Церков, які прибули для участі в урочистостях з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Русі, звершили Літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.
Літургію звершили: Блаженніший Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ, Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II, Святіший Патріарх Сербський Іриней, Святіший Патріарх Болгарський Неофіт, Блаженніший Архієпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом II, Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава, Блаженніший Митрополит всієї Америки і Канади Тихон, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.
Предстоятелям співслужили: митрополит Гальський Еммануїл, голова делегації Константинопольського Патріархату; митрополит Мексики, Центральної Америки, Карибів та Венесуели Антоній, голова делегації Антіохійського Патріархату; митрополит Західноєвропейський Іосиф, голова делегації Румунської Православної Церкви; митрополит Филипський, Неапольский і Фасоський Прокопій, голова секретаріату з міжправославних зв'язків Священного Синоду Елладської Православної Церкви, голова делегації Елладської Православної Церкви; митрополит Корчинський Іоанн, голова делегації Албанської Православної Церкви; архієпископ Прешовський Ростислав, голова делегації Православної Церкви Чеських земель і Словаччини; члени делегацій Помісних Православних Церков; єпископат та духовенство Української Православної Церкви.
За богослужінням молилися: віце-прем'єр-міністр України Констятнти Грищенко, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, члени Уряду, народні обранці,  представники делегацій держав-учасниць ювілейних заходів.
Наприкінці відправи Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звернувся до присутніх зі словом.
Привітавши Предстоятеля Української Православної Церкви з днем ​​тезоіменитства, Його Святішество подарував йому наперсний хрест і панагії, архієрейський посох та малий комплект облачення.
Від імені Предстоятелів і делегацій Помісних Православних Церков слово виголосив Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III.
Потім прозвучало слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, у якому Його Блаженство подякував Патріарху Кирилу за первосвятительські молитви, а також  вірним Української Православної Церкви за тверду віру в Живоначальну Трійцю та наслідування християнських чеснот для досягнення життя вічного.
Після богослужіння відбулися проводи Хреста апостола Андрія Первозванного до Мінська.